Jedenaście zawodniczek Klubu Sportowego Acro Dance reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym International Dance Federation w miejscowości Pula, Chorwacja. Na najważniejszej imprezie tanecznej w roku, odbywającej się od 23 maja do 27 maja 2018 roku, startowało ponad 1650 zawodników z 17 państw.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, wyczerpujących treningach cała reprezentacja zaprezentowała umiejętności na Mistrzostwach Świata w konkurencjach: disco dance, disco freestyle, dance show oraz disco slow w prezentacjach pojedynczych, duetach oraz mini formacji składającą się z sześciu zawodniczek klubu. Te mistrzostwa była dla nas wyjątkowe ze względu że znaczna większość naszych zawodniczek zmieniła kategorie wiekowa na starszą oraz pierwszy raz do kadry zakwalifikowała się nasza zawodniczka z najmłodszej kategorii wiekowej- Mini (dzieci do 9 lat).

Po wielu godzinach spędzonych na salach tanecznych, hektolitrach wylanego potu oraz wielu wyrzeczeniach, wytańczyliśmy: jeden tytuł Mistrzów Świata, cztery tytuły wicemistrzyń i dwa brązowe medale.

Oto nasze medalowe rezultaty:

– I miejsce i tytuł Mistrza Świata wytańczyły Weronika Wieczorkowska i Karolina Szkoda w konkurencji disco slow duo Adults,

-II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyła Alicja Wicińska w konkurencji disco slow solo Junior

-II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyły Monika Stankiewicz i Aleksandra Wiśniewska w konkurencji disco freestyle duo Adults

-II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyły Ola i Alicja Kasprowicz w konkurencji disco dance duet Junior. Dziewczyny w ubiegłym roku w młodszej kategorii wiekowej wytańczyły tytuł Mistrza Świata natomiast w tym roku przeszły do starszej kategorii wiekowej i odniosły ogromny sukces).

-II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyła Weronika Wieczorkowska w kategorii disco slow solo Adults

-III MIEJSCE i tytuł II V-ce Mistrza Świata zdobyła Weronika Wieczorkowska w kategorii disco freestyle solo

-III MIEJSCE i tytuł III V-ce Mistrza Świata zdobyła Monika Stankiewicz w konkurencji disco slow solo Adults

Oprócz miejsc medalowych jesteśmy ogromnie zadowoleni ze ścisłych finałów naszych zawodników i miejsc tuz za podium. Wielkie brawa należą się Oliwii Bałdydze dla której wyjazd na Mistrzostwa Świata był spełnieniem marzeń i jednocześnie sprawiła nam ogromna radość znajdując się w ścisłych finałach w aż 2 kategoriach tanecznych: disco dance solo oraz disco freestyle solo. Oliwia zatańczyła rewelacyjnie i w kategorii disco freestyle otarła się o podium zdobywając ostatecznie 4 miejsce, natomiast w disco dance 7 miejsce. BRAWO OLIWIA:) Ogromne gratulacje dla Karoliny Szkody która po zmianie kategorii wiekowej na starszą w konkurencji disco dance solo Adults otarła się o podium ostatecznie zajmując 4 miejsce. Tuż za podium znalazła się również prezentacja Oli Kasprowicz w kategorii Disco solo solo Juniorzy. Znakomity debiut na Mistrzostwach odnotowała Amelka Marzęda (zaraz po Oliwii, najmłodsza zawodniczka w Naszej reprezentacji). Amelka w bardzo trudnej konkurencji Disco Freestyle Solo dotarła do finału zajmując w nim doskonałe 5 miejsce. Natomiast w konkurencji Disco Dance Solo wytańczyła awans do półfinału. Również w tej konkurencji bardzo cieszą nas wyniki Alicji Kasprowicz i Patrycji Cichockiej które także awansowały do półfinału i niewiele im zabrakło aby zatańczyć w ścisłym finale.

Brawo dla wszystkich dziewczyn i trenerów którzy z wielką determinacja i ogromnym wsparciem przygotowywali dziewczyny do Mistrzostw. Pokora na treningach, ciężka praca i szacunek do trenerów sprawiają że Nasze prezentacje z roku na rok stają się coraz lepsze a wasza ciężka praca zostaje odzwierciedlona w postaci wyników na zawodach.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom: Urzędowi Miasta Marki oraz Wodociągowi Mareckiemu za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu. Jesteśmy niezwykle dumni, że kolejny rok możemy reprezentować Państwa barwy i rozsławiać Państwa imię na światowych scenach tanecznych.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Marki.