W dniach 21.05-26.05.2019 r dziesięć zawodniczek Klubu Sportowego ACRO DANCE reprezentowało Polskę i Marki na Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym International Dance Federation w Puli w Chorwacji. Zdążyliśmy już nieco ochłonąć po powrocie z Mistrzostw Świata w Chorwacji, choć nadal trzymają się nas wielkie emocje. Przyszedł jednak czas na małe podsumowanie i przedstawienie naszych zdumiewających osiągnięć.

Na najważniejszej imprezie tanecznej w tym roku startowało ponad 2000 zawodników z 18 państw.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, wyczerpujących treningach cała reprezentacja zaprezentowała swoje umiejętności na Mistrzostwach Świata. Zawody trwały pięć bardzo długich dni. Nasze Zawodniczki prezentowały swoje umiejętności w konkurencjach: disco dance, disco freestyle, dance show oraz disco slow w prezentacjach pojedynczych oraz w duetach

Po wielu godzinach spędzonych na salach tanecznych, hektolitrach wylanego potu oraz wielu wyrzeczeniach, wytańczyliśmy:

-I miejsce i tytuł Mistrza Świata zdobyła Monika Stankiewicz w konkurencji Disco Freestyle Solo Adult

-II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Świata w konkurencji Disco Freestyle Duo Youth zdobyły Oliwia Kalicka i Natalia Engel

-III miejsce w konkurencji Disco Slow Duo Youth zdobyły Oliwia Mata i Oliwia Kalicka

-III miejsce w konkurencji Disco Slow Solo Adult zdobyła Weronika Wieczorkowska

-III miejsce w konkurencji Disco Dance Solo Adult zdobyła Monika Stankiewicz

-IV miejsce w konkurencji Dance Show Solo Adult zdobyła Weronika Wieczorkowska

-IV miejsce w konkurencji Disco Slow Duo Adults zdobyły Wiktoria Kosmala i Weronika Wieczorkowska

-V miejsce w konkurencji Disco Slow Solo Junior zdobyła Alicja Wicińska

-VI miejsce w konkurencji Disco Slow Solo Adults zdobyła Edyta Grzymkowska

-VI miejsce w konkurencji Disco Slow Solo Junior zdobyła Alicja Wicińska

-VI miejsce w konkurencji Disco Dance Solo Adults zdobyła Aleksandra Wiśniewska

Ponadto wiele naszych zawodniczek znalazło się w ścisłych finałach Mistrzostw Świata do którego już same dojście jest ogromnym wyróżnieniem i spełnieniem marzeń każdego tancerza. Ogromne gratulacje należą się Weronice Wieczorkowskiej, która w bardzo mocno obsadzonej konkurencji Dance Show Solo Adult zdobyła rewelacyjne 4 miejsce dochodząc do finału jako jedyna reprezentantka Polski. W tej kategorii startowało 40 znakomitych tancerek przez co wynik Weroniki cieszy nas podwójnie. Jednak brawa należą się wszystkim zawodniczkom oraz bez wątpienia wszystkim naszym znakomitym trenerom!!! Cały rok ciężkiej pracy, energii, motywacji to wszystko sprawiło że dziewczyny znalazły się w Kadrze Narodowej i mogły w tak rewelacyjny sposób prezentować się na Mistrzostwach Świata. To właśnie dzięki zaangażowaniu trenerów i ich podejściu w szkolenie dziewczyn osiągają one tak znakomite sukcesy. Szczególne podziękowania należą się Pani Elizie i Panu Jarkowi którzy towarzyszyli dziewczynom na Mistrzostwach, przez 5 dni opiekowali się Nimi jak i od wielu miesięcy organizowali wyjazd na Mistrzostwa.

Jesteśmy niezwykle dumni ze zdobytych miejsc oraz ogromnie zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy na treningach.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom:Wodociąg Marecki Sp. z o.o. oraz Urząd Miasta Marki za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu. Jesteśmy zaszczyceni mogąc po raz kolejny godnie reprezentować na świecie Państwa barwy.

oznor
cof