Mistrzostwa Świata IDF 2020

Zwsze powtarzamy, że Mistrzostwa Świata są dla każdego tancerza najważniejszym wydarzeniem w całym sezonie jednakże te Mistrzostwa i przygotowania zdecydowanie zapadną w pamięci wszystkich na bardzo, bardzo długo.

W roku 2020 Mistrzostwa Świata International Dance Federation odbywać się miały w maju w Hiszpanii. Przez cały rok nasze zawodniczki sumiennie i z ogromnym zagazowaniem przygotowywały prezentacje, trenowały, zdobywały nominacje do Kadry Narodowej lecz zawody zostały przełożone. Niestety, pandemia Covid-19 pojawiła się bardzo niespodziewanie i pokrzyżowała plany zarówno organizatorów Mistrzostw jak i zawodniczek zakwalifikowanych do Kadry Narodowej.

Mistrzostwa zostały przełożone na marzec 2021 (rozgrywane były jako Mistrzostwa Świata 2020 roku) w formule ONLINE. Oznaczało to, że wszystkie prezentacje przygotowywane i nagrywane były z trenerami w Klubach i wysyłane do Federacji IDF. Transmisja wraz z ogłoszeniem wyników odbywała się „ONLINE” lecz emocji również w tym przypadku nie brakowało.

Nasze Wyniki:

-1 miejsce i tytuł Mistrza Świata Weronika Wieczorkowska DISCO SLOW SOLO ADULTS

-1 miejsce i tytuł Mistrza Świata Alicja Wicińska i Weronika Wieczorkowska CONTEMPORARY DUO ADULTS

-2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Świata Oliwia Klaicka i Natalia Engel- DISCO SLOW DUO JUNIOR

-3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Świata Monika Stankiewicz- DISCO SLOW SOLO ADULTS

-4 miejsce Natalia Engel- DANCE SHOW SOLO JUNIOR

-6 miejsce Weronika Wieczorkowska- CONTEMPORARY SOLO ADULTS

-6 miejsce Alicja Wicińska- DISCO DANCE SOLO JUNIOR

-6 miejsce Monika Stankiewicz- DISCO DANCE SOLO ADULTS

Dziękujemy za tak wspaniałe emocje, piękne prezentacje i przede wszystkim ciężką prace zarówno zawodników jak i trenerów.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO MARKI